W rozegranym 23.10.2016 wyjazdowym spotkaniu z liderującym Kapitolem Racławice drużyna Zawiszy przegrał 5-3 (2-2).

Mecz rozpoczął się minutą ciszy oddającą pamięć tragicznie zmarłemu w dniu meczu w wypadku samochodowym zawodnikowi gospodarzy.

Mecz rozgrywany na ładnie usytuowanym boisku lepiej rozpoczął się dla gospodarzy którzy objęli prowadzenie po składnej akcji. Później sytuacji bramkowych więcej mieli gracze z Sulechowa ale tylko dwukrotnie udało im się skierować piłkę do bramki w przeciągu dwóch minut. Najpierw podawał Adamski a piłkę do bramki strzałem sprzed szesnastki trafił Piwowar. Dwie minuty później strzelec pierwszej bramki zrewanżował się Adamskiemu podaniem głową i bramka na 2-1. Gdy wydawało się, że do przerwy Zawisza będzie prowadził 2-1, w niegroźnej sytuacji jeden z obrońców sfaulował gracza gospodarzy i sędzia wskazał na 11 metr. Bramka do szatni na 2-2 i sędzia zakończył pierwszą połowę. W drugiej połowie tempo meczu trochę siadło a po grze zawodników widać było, że drużyny chciałyby aby już ten mecz dobiegł końca. W 55 minucie przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie ale rzutu karnego nie wykorzystał Zięba – strzał obronił skutecznie bramkarz. Graczy z Sulechowa ostatecznie stać było jeszcze na zdobycie jednej bramki w 60minucie kiedy to strzałem z dystansu w poprzeczkę popisał się moskal, a skutecznie odbitą piłkę dobił Gawęda G. Gospodarze w drugiej połowie zdołali strzelić 3 bramki a ostateczny wynik spotkania zakończył się na wyniku 5-3 dla gospodarzy.